przeglądaj 84 zdjęcia

W środę 14 października w Łojewie obchodzono Dzień Edukacji Narodowej. Organizatorem uroczystości było Centrum Usług Oświatowych Gminy Inowrocław. Spotkanie przeprowadzone zostało z zachowaniem wszelkich zasad i instrukcji obowiązujących w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS COV-2.

Przybyłych do Łojewa gości serdecznie powitała Małgorzata Makowiecka – szefowa gminnej oświaty. W swoich wystąpieniach dyrektor CUO przypomniała pokrótce historię podjętych działań oświatowych i chronologię funkcjonowania szkół w minionym, jakże nietypowym w swym drugim semestrze, roku szkolnym. Szefowa CUO, mówiąca o trudnym półroczu i z optymizmem spoglądająca w najbliższą przyszłość, nie szczędziła ciepłych słów pod adresem kadr pedagogicznych i pracowników oświatowych pracujących w placówkach na terenie gminy Inowrocław.

Wiele ciepłych słów pod adresem całej społeczności oświatowej skierował również gospodarz gminy – wójt Tadeusz Kacprzak. Tradycyjnie dziękował za trudną i odpowiedzialną pracę, za wytrwałość i cierpliwość w niespotykanych jak dotąd realiach oraz życzył wielu sukcesów na gruncie osobistym i zawodowym. W dobie walki z epidemią szczególnego wydźwięku za każdym razem nabierały życzenia zdrowia. W imieniu Radnych Gminy Inowrocław swoją cegiełkę pochwał i powinszowań dołożył przewodniczący Rady – Krzysztof Kołtuński. Do gratulacji i życzeń pisemnie przyłączyli się także Jacek Kempski (ZNP) i Tomasz Marcinkowski (NSZZ „Solidarność”). W uroczystości uczestniczyli również zastępca Wójta Marek Karólewski oraz Krzysztof Pater Przewodniczacy Komisji Oświaty, Kultury, Ochrony Zdrowia, Pomocy Społecznej i Sportu.

Środowe święto było okazją do uhonorowania nauczycieli i pracowników szkół i przedszkola nagrodami. Wśród nagrodzonych przez Wójta Gminy Inowrocław znalazły się: Sylwia Skowrońska – nauczyciel Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Jaksicach, Halina Janowska – nauczyciel Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku, Anna Sak – nauczyciel i wicedyrektor Przedszkola Samorządowego Gminy Inowrocław „Akademia Przedszkolaka” w Jaksicach oraz Ewa Brzustowska-Wąż – nauczyciel Szkoły Podstawowej im. Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Orłowie. Sylwetki laurea tek zaprezentowali dyrektorzy poszczególnych placówek, a osobiście gratulacje i bukiety kwiatów powędrowały do nagrodzonych z rąk wójta – Tadeusza Kacprzaka i przewodniczącego Rady – Krzysztofa Kołtuńskiego.

Podczas uroczystości wręczono również nagrody Ministra Edukacji Narodowej i Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty. Brązowy medal za długoletnią służbę przyznano nauczycielkom Przedszkola Samorządowego Gminy Inowrocław „Akademia Przedszkolaka” w Jaksicach Annie Jaskulskiej i Agnieszce Szupryczyńskiej.

Ponadto Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymała Małgorzata Gotowalska ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Jaksicach oraz Katarzyna Gronostajska z Przedszkola Samorządowego Gminy Inowrocław „Akademia Przedszkolaka” w Jaksicach.

Natomiast Lidia Staszak – dyrektor „Akademii Przedszkolaka” otrzymała nagrodę Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty, a Anna Kowalska – dyrektor Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Górze nagrodę „Lider Edukacji” Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Link QR - Dzień Edukacji Narodowej
skanuj link
kopiuj link
rok
liczba pozycji: 136
Gmina Inowrocław - Konkurs fotograficzny dla dzieci
21 października 2020 r.
Konkurs fotograficzny dla dzieci
Gmina Inowrocław - Ogłoszenie o przetargach na zbycie działek
19 października 2020 r.
Ogłoszenie o przetargach na zbycie działek
Gmina Inowrocław - II Konkurs „Moja SMART wieś. IDEA i FAKT"
16 października 2020 r.
II Konkurs „Moja SMART wieś. IDEA i FAKT"
Gmina Inowrocław - Od soboty jesteśmy w czerwonej strefie
Od soboty jesteśmy w czerwonej strefie
Gmina Inowrocław - Komunikat w sprawie ograniczeń pracy Urzędu
15 października 2020 r.
Gmina Inowrocław - Co dobrego do Spichlerza Kujawskiego?
Gmina Inowrocław - Prawa Człowieka i Handel Ludźmi - quiz
Prawa Człowieka i Handel Ludźmi - quiz
Gmina Inowrocław - Nowy rozkład jazdy autobusów linii „G”
13 października 2020 r.
Nowy rozkład jazdy autobusów linii „G”
Rolniku! Dzwoni rachmistrz!
rok
liczba pozycji: 136
Gmina Inowrocław - Konkurs fotograficzny dla dzieci
21 października 2020 r.
Konkurs fotograficzny dla dzieci
Gmina Inowrocław - Ogłoszenie o przetargach na zbycie działek
19 października 2020 r.
Ogłoszenie o przetargach na zbycie działek
Gmina Inowrocław - II Konkurs „Moja SMART wieś. IDEA i FAKT"
16 października 2020 r.
II Konkurs „Moja SMART wieś. IDEA i FAKT"
Gmina Inowrocław - Od soboty jesteśmy w czerwonej strefie
Od soboty jesteśmy w czerwonej strefie
Gmina Inowrocław - Komunikat w sprawie ograniczeń pracy Urzędu
15 października 2020 r.
Gmina Inowrocław - Co dobrego do Spichlerza Kujawskiego?
Gmina Inowrocław - Prawa Człowieka i Handel Ludźmi - quiz
Prawa Człowieka i Handel Ludźmi - quiz
Gmina Inowrocław - Nowy rozkład jazdy autobusów linii „G”
13 października 2020 r.