Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej w SP w Turzanach
27 marca 2018 r.
Dnia 20 marca uczniowie z klasy III Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Turzanach obchodzili Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej
VIII Gminny Turniej Piłki Nożnej Halowej
27 marca 2018 r.
Jak co roku w marcu UKS „AUT” był organizatorem Halowego Turnieju Piłki Nożnej Dzieci.
W Łojewie witali wiosnę
27 marca 2018 r.
Wiosna to chyba najbardziej wyczekiwana pora roku.
SP Orłowo - finał eliminacji powiatowych OTWP
26 marca 2018 r.
Dnia 21 III 2018r. uczniowie klasy V Szkoły Podstawowej im. Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Orłowie, Zuzanna Radzimińska oraz Alan Lewandowski (najlepsi w eliminacjach OTWP gminny Inowrocław), wzięli udział w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.
SP Sławęcinek - Tydzień z Astrid Lindgren
26 marca 2018 r.
Z okazji przypadającej w 2017 roku 110 rocznicy urodzin Astrid Lindgren Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Sławęcinku wzięła udział w konkursie „Przygoda z Astrid”, który zorganizowany został przez Wydawnictwo Zakamarki. Konkurs inspirowany jest twórczością szwedzkiej pisarki.
SP Sławęcinek - pasowanie na czytelnika
26 marca 2018 r.
W piątek najmłodsi czytelnicy naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku.
XII Festyn Wielkanocny w Gminie Inowrocław - "Tradycje Wielkanocne na Kujawach"
25 marca 2018 r.
W Niedzielę Palmową, pod gmachem Gminy Inowrocław odbył się XII Festyn Wielkanocny.
Cztery tygodnie dla zdrowia - turnus uzdrowiskowy dla dzieci organizowany przez Gminę Inowrocław
23 marca 2018 r.
Już po raz trzeci pod okiem specjalistów z Dziecięcego Szpitala Uzdrowiskowego im. dra Markiewicza w Ciechocinku leczyła się grupa uczniów z podinowrocławskich szkół. Pod hasłem zdrowia i dobrej zabawy. W uzdrowisku Ciechocinek przebywało 25 uczniów ze szkół podstawowych w Sławęcinku, Orłowie, Jaksicach i Turzanach.
Słuchacze Uniwersytetu III Wieku w Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich
23 marca 2018 r.
23 marca 2018 grupa słuchaczy z Inowrocławskiego Uniwersytetu III Wieku odwiedziła Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich w Łojewie. Wizyta w Centrum była pierwszym punktem wycieczki zrealizowanej w ramach projektu "Przystanek Łojewo".
„Poranek Wielkanocny” w Przedszkolu Samorządowym Gminy Inowrocław
23 marca 2018 r.
W czwartkowe przedpołudnie, 22 marca w Turzanach, odbyła się wyjątkowa uroczystość – „Poranek Wielkanocny”. Uczestnikami tego świątecznego spotkania były dzieci ze wszystkich placówek Przedszkola Samorządowego Gminy Inowrocław wraz z nauczycielkami.
Pożegnanie zimy na Świetlicy w Sławęcinku
22 marca 2018 r.
W pierwszy dzień kalendarzowej wiosny dzieci ze świetlicy wiejskiej w Sławęcinku spaliły symbol zimy "MARZANNĘ".
Cykl spotkań informacyjnych pt. „Rozwój kompetencji i kwalifikacji zawodowych z funduszami unijnymi”
21 marca 2018 r.
Lokalny Punkt Informacyjny w Inowrocławiu serdecznie zaprasza na bezpłatne spotkania informacyjne, na których przedstawione zostaną oferty projektodawców, którzy prowadzą rekrutację do udziału w projektach dofinansowanych ze środków funduszy unijnych na podnoszenie kompetencji i kwalifikacji zawodowych.
Klub Seniora Łojewianie - Świąteczne Gotowanie
21 marca 2018 r.
Panie z Klubu Seniora w Łojewie powoli przygotowują się do Świąt poprzez gotowanie i pieczenie oraz tworzenie ozdób Wielkanocnych.
Stowarzyszenie Mimo Wszystko - przygotowania do Świąt Wielkanocy
21 marca 2018 r.
Święta tuż-tuż - dla nas to okres wytężonej pracy i sprawdzian - czy dekoracje świąteczne się spodobają? Czy znajdą nabywców ?
XIII Powiatowy Festiwal Piosenki Skautowej
18 marca 2018 r.
17 marca 2018 w Szkole Podstawowej w Jaksicach odbył się XIII Powiatowy Festiwal Piosenki Skautowej. Miał on wyjątkowy charakter ze względu na rok w którym Polska świętuje 100 lecie odzyskania niepodległości.
Projekt dla szkół Gminy Inowrocław - Naukowy zawrót głowy
14 marca 2018 r.
W dniu 14 marca 2018 r. wójt Gminy Inowrocław p. Tadeusz Kacprzak  wraz z pracownikiem  Centrum Usług Oświatowych  Gminy Inowrocław  p. Joanną Kopińską  odwiedził szkoły, które realizują, od października 2017 roku,   projekt  pn. „Naukowy zawrót głowy” współfinansowany przez Unię Europejską.
Dzień kobiet w Świetlicy w Jaksicach
14 marca 2018 r.
Dzień kobiet w świetlicy w Jaksicach odbył się 9 marca. Dzieci i młodzież przygotowały specjalny występ dla Pań pod kierunkiem Jurka Karczewskiego oraz opiekuna świetlicy Izabeli Leśniewskiej. Były życzenia, piosenki, wiersze oraz słodki poczęstunek.
Szkoła Podstawowa w Sławęcinku - warsztaty z firmą Gesal
14 marca 2018 r.
W Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Sławęcinku gościliśmy przedstawicieli firmy Gesal.
Dzień Kobiet w Orłowie
14 marca 2018 r.
Dzień Kobiet to święto,o którym nie wolno zapomnieć. Tego też dnia 8 marca w świetlicy Wiejskiej w Orłowie Panie obchodziły swoje święto.
Dzień kobiet w Sławęcinku
13 marca 2018 r.
10 marca br. w świetlicy wiejskiej w Sławęcinku odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet.

Na górę